Jak citovat
cls

Databáze excerpčního materiálu Neomat (2015) [online]. Verze 3.0. Praha: Oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR. Cit. 2024-06-14. <http://neologismy.cz/>.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
pravdoláskovstvípodst. s.
…severních Čech před těžaři uhlí, prosadil zcela výjimečné investice do ekologického vytápění či třídění odpadu. Nepřesvědčil ODS o tom, že vláda nemá tak ledabyle utrácet za dálnice a víc vložit do veřejné dopravy, jak ale v soukromí přiznávají i sami zelení, to se vzhledem k popularitě dálnic nedalo čekat. Po "pravdoláskovství" se v českých novinách kvůli Bursíkovi ujal hanlivý termín "mirkodušínovství", na druhou stranu se hodilo mít v politice alespoň jednoho mocného člověka, který se důsledně staví proti energetickým a průmyslovým lobby. Pravicoví kritici tvrdili, že navzdory Bursíkovi jsou zelení všude na světě levicovou stranou a že se to ukáže i…Respekt
2009

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   13 06 2024