hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
pravdoláskovstvípodst. s.
…severních Čech před těžaři uhlí, prosadil zcela výjimečné investice do ekologického vytápění či třídění odpadu. Nepřesvědčil ODS o tom, že vláda nemá tak ledabyle utrácet za dálnice a víc vložit do veřejné dopravy, jak ale v soukromí přiznávají i sami zelení, to se vzhledem k popularitě dálnic nedalo čekat. Po "pravdoláskovství" se v českých novinách kvůli Bursíkovi ujal hanlivý termín "mirkodušínovství", na druhou stranu se hodilo mít v politice alespoň jednoho mocného člověka, který se důsledně staví proti energetickým a průmyslovým lobby. Pravicoví kritici tvrdili, že navzdory Bursíkovi jsou zelení všude na světě levicovou stranou a že se to ukáže i…Respekt
2009
Export dat
cls

Pro import exportovaného souboru dat ve formátu *.csv je třeba při načtení do programu Microsoft Excel 2010 v Průvodci importem textu zaškrtnout pole Oddělovač textu, pak stisknout tlačítko Další. V kartě Nastavení oddělovačů dat je nutné v sekci Oddělovače vybrat volbu Středník. V poli Textový kvalifikátor je třeba vybrat volbu " a potvrdit tlačítkem Další. Pak už je možné nastavit si v Průvodci importem textu v poli Náhled dat formát textu v jednotlivých sloupcích: obecný, text, datum nebo Neimportovat sloupec (přeskočit). Výsledek exportu potvrdíme tlačítkem Dokončit.

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   17 06 2024