Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
robobuspodst. m.
Valley. "Sami na to koukáme jak u vytržení. Ale jsme strašně rádi, že se tak děje, a snažíme se jim pomáhat, jak to jen jde. Měli jsme prostě štěstí," říká starosta Libčevsi. A co pak takové Třebivlice. Jelikož mají nádraží dále od vesnice, AŽD tu do budoucna hodlá spustit takzvaný robobus. "Chceme, aby tam jezdil automatický autobus pendlující z centra k nádraží, který by si lidé přivolali třeba mobilem," vysvětluje Chrdle. Obyvatelé vesnic na trati se jednoduše ocitli přímo uprostřed zkušebního polygonu, jehož se stali součástí…Týden
2018

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   23 07 2024