Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
rychlokovárnapodst. ž.
Do jakých inovací investujete nejvíc? | Za posledních deset let jsme udělali obrovské množství investic do hardwaru, technologií a služeb. Pokud obnovujeme nějaké zařízení, tak to jsou investice vyvolané, nutné, například když se zvyšuje inovační cyklus. Nejvýznamnější jsou ale ty inovace, které generují něco úplně nového. Strojařina je obrovsky široká…Hospodářské noviny
2014
rychlokovárnapodst. ž.
…O rok dříve držel aspoň symbolický třímilionový zisk. V dubnu podala na Power Engineering brněnská firma Wetag insolvenční návrh. Další pilíř skupiny, Vítkovice Heavy Machinery, sice za poslední rok vybředl ze ztráty, při téměř čtyřmiliardových tržbách má ale jen 50milionový zisk. Ve ztrátě jsou dcery Mechanika či Gearworks. Vítkovice Hammering. Rychlokovárna za dvě miliardy korun, kterou Vítkovice spustily v roce 2011, nezačala ještě vydělávat, zato má po splatnosti stamilionové dluhy…Mladá fronta Dnes
2016

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   20 05 2024