hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
seasteaderpodst. m.
…s událostmi a lidmi, kteří jako by vystoupili z vědeckofantastického románu. To je případ Chada a Nadji Elwartowských. Chad, bitcoinový investor ze Spojených států, a jeho manželka narozená v Thajsku vyprávěli na Hackers Congressu svůj příběh prostřednictvím videokonference. Situace kolem koronakrize jim neumožnila zúčastnit se osobně. Manželé patří ke komunitě seasteaderů. Jsou přesvědčení, že lidstvo by mělo osídlit oceány a postavit na jejich hladinách města. Šli příkladem a poblíž pobřeží Thajska si postavili cosi na způsob obytné ropné plošiny. Samozřejmě zde těžili krypto. Thajská vláda zareagovala nekompromisně. Základ nové komunity označila za pokus o narušení státní suverenity a proti mořským osadníkům…Reflex
2020

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   16 07 2024