Podmínky užití materiálu z databáze Neomat
cls

Lexikální materiál získaný z těchto sbírek smí být využíván pouze pro nekomerční účely, pro výzkum nejnovějšího stavu české slovní zásoby, pro výuku češtiny atp. Bude-li zde uveřejněný materiál použit v publikacích, musí být citován jeho zdroj, tj. databáze Neomat.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
superpozvánkapodst. ž.
Superpozvánka. Pozvánka do Obecního domu přišla v půlmetrové obálce…Týden
2010
superpozvánkapodst. ž.
Pálení čarodějnic můžete spojit s výletem do Hornického skanzenu Mayrau ve Vinařicích u Kladna. … A nakonec jedna superpozvánka: jedinečná je cykloturistická akce Bílý kámen, při níž se na jediný den v roce otvírá vojenský prostor Libavá a spolu s ním evropské rozvodí Odry a Dunaje. Kraj obestřený tajemstvím a protkaný legendami, s pohnutou minulostí, nelehkou současností a především s překrásnou přírodou (pohled na lesy zdecimované kůrovcem vás ale…Lidové noviny
2019

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   23 07 2024