Jak citovat
cls

Databáze excerpčního materiálu Neomat (2015) [online]. Verze 3.0. Praha: Oddělení současné lexikologie a lexikografie Ústavu pro jazyk český AV ČR. Cit. 2024-05-29. <http://neologismy.cz/>.

hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
Supertoskánecpodst. m.
Toskánci a Supertoskánci # Označení vín podle jednotlivých vesnic vychází z italského systému hodnocení kvality vín. Ten se od toho našeho značně liší. … Protože každý vinař rád experimentuje, vznikla v 80. letech kategorie takzvaných supertoskánských vín. Vyrábějí se většinou z nepreferovaných francouzských odrůd a zpracovávají ve francouzských dubových sudech.…IN magazín
2010
supertoskánecpodst. m.
Sangiovese dokáže dát jedna z vůbec nejkrásnějších vín světa, harmonická, s potenciálem dlouhého zrání a opravdovou finesou. Platí to o vínech z ideálních poloh, chudých a dobře odvodněných půd s alespoň nějakým obsahem vápence, z pečlivě vybraných klonů, z redukovaných výnosů a v rukou vnímavého vinaře. Takováto spojení jsou ale…IN magazín
2014
supertoskánecpodst. m.
Pokud vás neupoutaly vysoko položené vinice, volte vína s výjimečným oceněním. Nejlepší sauvignon Nového Zélandu roku 2018 z vinařství Dashwood. Víno hodnocené 95 body ze 100 mezinárodními kritiky - italský "supertoskánec" Adèo z vinařství Campo alla Sughera. Moravská vína vybraná do salonu vín nebo německá vína označená zkratkou VDP tu nejdete na lahvích sdružení top vinařů Německa…Lidové noviny
2019
Export dat
cls

Pro import exportovaného souboru dat ve formátu *.csv je třeba při načtení do programu Microsoft Excel 2010 v Průvodci importem textu zaškrtnout pole Oddělovač textu, pak stisknout tlačítko Další. V kartě Nastavení oddělovačů dat je nutné v sekci Oddělovače vybrat volbu Středník. V poli Textový kvalifikátor je třeba vybrat volbu " a potvrdit tlačítkem Další. Pak už je možné nastavit si v Průvodci importem textu v poli Náhled dat formát textu v jednotlivých sloupcích: obecný, text, datum nebo Neimportovat sloupec (přeskočit). Výsledek exportu potvrdíme tlačítkem Dokončit.

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   28 05 2024