hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
svobodopravdoláskařpodst. m.
…to především nebude mít vůbec lehké, - po pádu tolika "výtečných a vysoce schopných vlád", - co jsme jich už za poměrně krátkou dobu moderní historie měli… Nejposlednější naši "moudří" mocipáni stále jen rozhlašovali, že úzkostlivě hlídají každý "krejcar" ve státním rozpočtu! (Škrtali, škrtali, škrtali…) Už jejich vzor a příklad největší - prezident "svobodopravdoláskař" V. H. velkoryse odpouštěl těm největším a nejtěžším dlužníkům jejich obrovské dluhy - a ještě do naší potápějící se ekonomiky přilákal z celého světa dávno zrušenou, ale naprosto nenasytnou "šlechtu". Dovolte mi ve vážném a pochmurně zabarveném uvažování aspoň špetku humoru: "Od té doby sedí na všech významných a dobře placených…Domažlický deník
2013

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   27 09 2023