hlpJak citovat

 Souhlasím s podmínkami užití databáze EDA      Rozlišovat malá a velká písmena      Zobrazit heslář
videozvonekpodst. m.
Na Střední škole hotelnictví a gastronomie Praha-Klánovice, spadající rovněž pod Coop, nemá cizí osoba šanci projít přes vrátnici. Hlavní vstup jistí hned dvoje bezpečnostní dveře opatřené čipovým snímačem. A nad vchodem vše kontroluje zaměstnanec prostřednictvím kamery. "Než začne školní rok, budeme mít nainstalovaný i videozvonek s telemostem. Návštěva se tak nedostane bez našeho povolení už ani do parku patřícího ke škole," uvádí pracovnice, která nás provází. I přes množství bezpečnostních prvků na nás ale nejefektivněji působí zdejší vrátný. Ten nepolevil v kontrole návštěv ani v době "přepadovky" novinářů…Týden
2016

© Ústav pro jazyk český AV ČR, v. v. i., realizace: FoxCom, s. r. o.

Správa neologických excerpčních sbírek Neomat, funkčnost a supervize databáze EDA: Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro veřejnost: Albena Rangelova, CSc., PhDr. Zdeňka Tichá, Ivona Tintěrová; koncepční řešení modulu pro odbornou veřejnost Ivona Tintěrová.
Analýza a architektura softwarového systému: Ing. Tomáš Liška, Ph.D.; vývoj softwaru: Ing. Lukáš Janda a Ing. Martin Marek; grafické zpracování: Bety Širůčková.
Program EDA a modul pro veřejnost byly zprovozněny v rámci výzkumného záměru AV0Z90610521 Vytvoření databáze lexikální zásoby českého jazyka počátku 21. století  (2005–2011).

Poslední aktualizace obsahu webu:   16 07 2024